logo Rok Grotowskiego 2009
Instytut Grotowskiego
  • Polish
  • English
Mecenat

Wrocław Europejską Stolicą Kultury 2016


Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Międzynarodowe seminarium z Eugenio Barbą

(REKRUTACJA UCZESTNIKÓW ZAKOŃCZONA!) 

Międzynarodowe Seminarium z Eugenio Barbą organizowane jest w dniach 3–18 czerwca 2009 z okazji prezentacji przestawienia "Ur-Hamlet" we Wrocławiu. 

 

Seminarium służy jako wprowadzenie do treningu aktorskiego i technik improwizacji, łącząc je z prawdziwą pracą w czasie prób i prezentacji spektaklu "Ur-Hamlet", opartego na XIII-wiecznej kronice Saxo Grammatikusa. W czasie warsztatów zasadniczą kwestią będzie łączenie we wspólną całość performatywną rezultatów pracy indywidualnej. Da to możliwość aktywnego wprowadzenia w decydującą fazę dramaturgicznego rozwoju przedstawienia. Aktor, jak i sam spektakl, zobowiązani będą do przystosowania się do całkiem odmiennych, specyficznych warunków. Sytuacja ta umożliwi także zaobserwowanie lub doświadczenie własnej tożsamości zawodowej w międzykulturowym kontekście aktorów, śpiewaków, tancerzy i muzyków z Bali, Japonii, Indii, Brazylii, Europy oraz artystów Odin Teatret. Eugenio Barba będzie kierował seminarium oraz reżyserował "Ur-Hamleta" w dialogu z uczestnikami. Jego współpracownicy poprowadzą trening.

 

Dzienny program będzie składał się z podstawowego treningu wokalnego i fizycznego, oraz z improwizacji i prób do "Ur-Hamleta", a także pracy/dialogu z Eugenio Barbą.